MENU Kapat
Mükemmel Kaşlar İçin

Blog

post_thumbnail post_thumbnail post_thumbnail

Microblading Nedir

Kaş mikro-bıçaklama, elle dövme tekniğinin kullanılması halinde, daha dolgun ve daha kaşlı kaşlar oluşturma sanatıdır. İşlem, kaşın üzerine doğal rengi ve ince kılları etkili bir şekilde taklit eden kaş bölgesine ayrıntılı, ince çizgiler uygulanmasını içerir. İlk olarak, cilt üzerinde ince, mikro vuruşlu kesikler yapmak için, mikrobina uzmanı ve müşteri tarafından önceden belirlenmiş bir biçimde ve biçimde ince bir neşter veya bıçak kullanılır. Daha sonra, küçük kesiklere etkili bir şekilde nüfuz eden ve dövme yaratan alana mürekkep veya boya yerleştirilir.

Kalıcı Kozmetiğe Göre Faydaları

Kaş mikro vuruş dövmeler yarı kalıcıdır, yani kolayca yıkanmazlarsa, tekrar uygulama gerekli olmadan önce yaklaşık 6 ay dayanırlar. Mürekkebin çökelme şansı olduğundan ve daha uzun süre kalması için prosedürden sonra kaş bölgesini birkaç gün ıslatmamanız önerilir.

  1. Kötü görüş ya da sadece makyajınızı uygulamak için iyi görememe
  2. Topikal makyaj veya cilt hassasiyetlerine alerji
  3. Parkinson hastalığı, multipl skleroz, artrit veya inmeden sağ kalanlar nedeniyle kararsız bir el veya zayıf motor becerileri.
  4. Yoğun yaşam tarzları ve telaşlı çalışma programları olan ve lekelenme veya lekelenme nedeniyle makyajlarını durdurmak, kontrol etmek ve tekrar uygulamak zorunda kalmadan gün boyu en iyi şekilde görünmek isteyen insanlar. Yoğun bir günün ardından akşamları için bir şey yapmak zorunda kalmadan harika görünmek isteyenler
  5. Spor salonunda egzersiz, yoga, yüzme, tekne gezisi, yürüyüş, bisiklet, tenis, kamp vb. Gibi aktivitelerden hoşlananlar, kaşları veya makyajları ile ilgilenenler. Hatta bazı insanlar bu endişe nedeniyle bunun gibi aktivitelerden kaçınıyor. Kalıcı makyaj sayesinde, zevk aldığınız etkinlikleri yapmanız için ihtiyaç duyduğunuz kişisel özgürlüğü verebilme.